Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
19.07.2019

“Dalsın Kızlar” Türkiye’de ilk defa Marmaris’te gerçekleşiyor.

Nereids Dalış Merkezi tarafından bu yıl ilk defa Marmaris Belediyesi’nin de katkılarıyla 19-20-21 Temmuz tarihlerinde Marmaris’te Dalsın Kızlar etkinliği gerçekleştirilecek.

Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek etkinlikte sualtıyla daha önce hiç tanışmamış 15 yaş üzeri kadınlar, temel dalış bilgileri edinmelerinin ardından eğitmen dalgıçlar eşliğinde sualtının eşsiz dünyasıyla tanışacaklar.

Dalsın Kızlar projesi, daha önce hiç dalış yapamamış 15 yaş üzeri 100 kadını sualtıyla tanıştırırken; aynı zamanda sertifikalı dalgıçlar ile de sualtını temizleyerek; sualtındaki canlılığa büyük tehdit oluşturan plastik ve kimyasal atıklarla ilgili kamuoyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Proje, etkinliğin sürdürülebilir olmasını amaçlıyor ve bir sonraki yıllarda gerçekleştireceği etkinliklerde daha fazla kadın katılımcıya ulaşarak Türkiye’de kadın dalgıç ve eğitmen sayılarının arttırılmasına öncülük etmeyi hedefliyor.

Daha detaylı bilgi için https://www.nereidsdalismerkezi.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.maxfm.com.tr/haber/su-altina-kadin-eli-degecek-dalsin-kizlar-turkiyede-ilk-defa-marmariste

Diğer Haberler
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam