Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

"Dalsın Kızlar" projemizi ilk olarak geçen yıl 19 – 20 – 21 Temmuz 2019 tarihlerinde Gaye Dülger hocamız liderliğinde, Nereids Dalış Merkezi organizatörlüğünde ve Marmaris Belediyesi'nin katkılarıyla  Marmaris'te hayata geçirdik.

Dalsın Kızlar 2019'da 15 ila 65 yaş arası hayatında ilk defa dalış yapan kadınların heyecanı, coşkusu, mutluluğu ve hayallerine ulaşmış olmanın verdiği şevk ile "Dalsın Kızlar 2020" Projesini hazırlamak üzere yola çıktık.

Su altına yeni kişiler kazandırmanın önemli olduğunu biliyoruz. Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen bu etkinlikler kapsamında su altıyla daha önce hiç tanışmamış 15 yaş üzeri kadınlarımızı daha önce dalış tecrübesi olan sertifikalı kadın dalgıçlarımızla bir araya getirdik ve temel dalış bilgilerini vererek yetkin ve deneyimli dalış liderlerimiz eşliğinde onları su altının eşsizlikleriyle tanıştırdık. Sertifikalı kadın dalgıçlarımızın verdikleri cesaret ve ilham ile bütün kadın dalgıç adaylarının geçirdikleri bu 3 günde içlerindeki kadın kahramanları nasıl ortaya çıkarttıklarını gördük.

Dünyamız Kadınların Farkındalığının Artması ile Değişecek;

Kadınlar hem fiziksel hem mental olarak güçlüdür ve tüplü dalış yapabilmek açısından kadınlar ve erkekler arasında önemli ölçüde bir farklılık bulunmamaktadır. Güçlerinin ve kararlılıklarının farkında olan kadınlar başka kadınların hayatına dokunup onlara  rol model olabilirler.

15 yaş üzerindeki her kadını kendi kahramanı olmaya davet ediyoruz!

Dalsın Kızlar 2019 projemize katılan sertifikalı kadın dalgıçlarımızın su altından çıkardığı plastik atıklar ile havada soluduğumuz oksijenin %70'inin üretildiği su altındaki canlı yaşamına, deniz ve kıyılarımıza tehdit oluşturan plastik ve kimyasal atıklara dikkat çekerek, tüm kamuoyunda farkındalık yaratmayı hedefledik. Bu etkinliğimiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sürdürülen "Sıfır Atık" projesine de destek olduk ve olmaya devam etmekteyiz.

"18 Temmuz 2020 Dünya Kadınlar Dalış Günü"* kapsamında bu sene aynı tema ile "Dalsın Kızlar 2020" projemizi ve projemiz kapsamındaki etkinliklerimizi 17 – 18 – 19 Temmuz 2020 tarihlerinde yine Gaye Dülger hocamız liderliğinde, Nereids Dalış Merkezi organizatörlüğünde ve  Marmaris Belediyesi'nin katkılarıyla Marmaris'te gerçekleştireceğiz.

Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği (PADI)'nin Project Aware** projesine katkı sağlayan ve  bu yıl ikincini gerçekleştireceğimiz "Dalsın Kızlar 2020"  projemiz ile başta kadınlarımız olmak üzere tüm kamuoyunun dikkatini çekerek etkinliklerimizi sürdürülebilir kılmayı amaçlıyor ve bir sonraki yıllarda gerçekleştireceğimiz etkinliklerimizde daha fazla kadın katılımcıyla hem kadın hem de çevre sorunlarına karşı sesimizi daha geniş çevrelere duyurmayı hedefliyoruz.

Bizler için vurguladığımız yönleriyle birçok açıdan önemli olduğuna inandığımız "Dalsın Kızlar 2020"  projemiz kapsamındaki etkinliklerimize çeşitli sponsorluk kategorileri doğrultusunda olacağınız desteklerle sizleri yanımızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı ve kadınlarımızın sesinin daha güçlü çıkacağına olan inancımızı belirtmek isteriz.

*www.padi.com/women

**www.projectaware.com

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et