Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Nereids Dalış Merkezi olarak bu yıl ilk defa Marmaris Belediyesi’nin de katkılarıyla, 19 – 20 – 21 Temmuz 2019 tarihlerinde Marmaris’de “Dalsın Kızlar” etkinliğini gerçekleştireceğiz.

Türkiye‘de ilk defa gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde su altıyla daha önce hiç tanışmamış 15 yaş üzeri kadınlarımıza, temel dalış bilgilerini vererek onları su altının eşsiz dünyasıyla tanıştırmayı amaçlıyoruz.

Etkinliğimize katılacak olan sertifikalı dalgıçlarımız ile de su altı temizliği yaparak deniz ve kıyılarımıza dolayısıyla da tüm canlı yaşamına tehdit oluşturan plastik poşet ve kimyasal atıklara dikkat çekerek, özellikle gençler arasında farkındalık yaratmayı önemsiyoruz. Gerçekleştireceğimiz etkinlik ve projeyle de, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından sürdürülen “Sıfır Atık” projesine de destek olmayı önemli misyonlarımızdan bir olarak görüyoruz.

Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği (PADI)’nin Project Aware* projesine katkı sağlayan Nereids Dalış Merkezi olarak bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz etkinliğimizle başta kadınlar olmak üzere tüm kamuoyunun dikkatini çekerek, etkinliğimizi sürdürülebilir kılmayı amaçlıyor ve bir sonraki yıllarda gerçekleştireceğimiz etkinliklerimizde daha fazla kadın katılımcıyla hem kadın hem de çevre sorunlarına karşı sesimizi daha geniş çevrelere duyurmayı hedefliyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda projeyle ilgili gerçekleştirilen röportaj basında oldukça yoğun ilgi görerek ilk farkındalık yaratılmış, Marmaris Belediyesi’nin ve ülke çapında tanınan isimlerin konuya olan ilgi ve destekleriyle hem projemiz hem de etkinliğimiz kamuoyunda kısa sürede dikkat çekmeyi başarmıştır.

Bizler için vurguladığımız yönleriyle birçok açıdan önemli olduğuna inandığımız bu etkinliğimiz ve projemizde hazırladığımız çeşitli sponsorluk kategorileri doğrultusunda olacağınız desteklerle sizleri yanımızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı ve sesimizin daha güçlü çıkacağına olan inancımızı belirtmek isteriz.
Nereids Dalış Merkezi
www.projectaware.org