Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

SUALTINDA “SIFIR ATIK”

Dünya’nın denizleri ve okyanusları plastik atıklarının istilası altında. Her yıl 500 milyar ila 1 trilyon arasında naylon poşet üretiliyor, bunların üretimi esnasında 200-400 milyon varil petrol kullanılırken dünyanın ve denizlerin temiz kalması maalesef mümkün olmuyor.

Yaşamın ve varlığımızın kaynağı olan suyun kirleniyor olması bizim de kirleniyor olmamız anlamına geliyor. Deniz canlıları ve çeşitliliği de ekosistemdeki kirlenme ve bozulmayla birlikte hızla tükeniyor.

%80’i kara kaynaklı, geriye kalanı ise yolcu ve balıkçı gemilerinden gelen ve tüm canlı yaşamına tehdit oluşturan plastik poşet ve kimyasal atıklara sertifikalı dalgıç kadınlarımızla sualtında gerçekleştireceğimiz etkinlikle birlikte dikkat çekmeyi ve bu yönde atılacak çözüm odaklı adımların önemli bir paydaşı olmaya devam etmeyi amaçlıyoruz.

Bu amaçla Deniz Temiz Derneği / TURMEPA destekçisi olarak çeşitli projeler geliştiriyor ve “Sıfır Atık” konusuna dikkat çekmeye çalışıyoruz.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam