Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

1998 yılında dalış dünyasına adım atan Gaye Dülger, Nereids Dalış Merkezi'nin kurucusu ve baş eğitmenidir. Gaye Dülger, 2000 yılından itibaren dalış sektörü içerisinde profesyonel olarak çalışmaya başlamıştır. 2008 yılında kurduğu Nereids Dalış Merkezi ve şubeleri çatısı altında dalgıç (dalıcı), dalış lideri ve dalış eğitmenlerini yetiştirmektedir. Ayrıca Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) bünyesinde verdiği eğitimlerle pek çok dalış eğitmen eğitmenleri yetiştirmiştir. Nereids Dalış Merkezi Ankara Merkez ve İstanbul şubesi ile faaliyetlerine devam etmekte olup, üçüncü olarak Nisan 2020'de Fethiye'de şubemizin açılması yönünde çalışmalar devam etmektedir. Gaye Dülger bu faaliyetlerinin yanı sıra su altının korunması ve Türkiye su altının dünyada tanınması ile ilgili projelere ve çalışmalara devam etmektedir.

GAYE DÜLGER EĞİTİM VE ÇALIŞMALARI

Gaye Dülger;

 • 2006 senesinde PADI'nin Türkiye'de açtığı sınavları başararak önce Open Water Scuba Instructor ve daha sonra aynı yıl içerisinde Master Scuba Diver Trainer ve sonrasında IDC Kurmay Eğitmen olmuştur.
 • Derin Dalış, Sualtı Fotoğrafçılığı ve Videoculuğu, Gece Dalışı, Arama Çıkarma Dalışı, Batık Dalışı, Malzeme Bakım, Tüp Dolumu, Tanıtım Dalışı, İrtifa Dalışı, Nitrox Dalışı, Bot Dalışı, Oksijen First Aid, Akıntı Dalışı, Sualtı Canlıları Tanıma Dalışı, Dijital Sualtı Fotoğrafçılığı, National Geographic, Mükemmel Nötr Yüzerlik, Mercan Resiflerinin Tanınması ve Korunması, Sualtı Ekolojisini Tanıma ve Kültürel Varlıklarımızı Koruma uzmanlıklarının eğitmenidir. Aynı zamanda Teknik Derin Dalış Uzmanıdır.
 • 2007 senesinden bu yana Padi Asistan Eğitmenleri yetiştirmektedir.
 • 2008 senesinde Nereids Dalış Merkezi'ni kurmuştur. Tüm dünyada en çok geçerliliği olan PADI sisteminin 5 yıldızlı dalış merkezi olma hakkını elde etmiştir.
 • 2010 yılından bu yana, TSSF bünyesinde "Eğitmen Yetiştirme Eğitimleri"ni vermekte, eğitmenleri eğiten eğitmen olarak mesleğe katkıda bulunmaktadır. TSSF bünyesinde 15 yıl boyunca aktif olarak Teknik Kurul, Sualtı Görüntüleme Kurulu, Çevre Kurulu, Donanımlı Dalış Kurulu ve Eğitmen Sınav Kurulu'nda görev almış, Dalış Merkezleri Kurul Başkan Yardımcılığını yürütmüştür.
 • 2018 yılında TSSF'nin Türkiye'de ilk defa açtığı "Engelli Dalıcı Eğitmen Semineri"ne katılarak Federasyon nezdinde "Engelli Dalıcı Eğitmeni" olmaya hak kazanmıştır.
 • Sivil Savunma ve İtfaiye ekipleri dahil Türkiye'de bir çok sivil toplum kuruluşunda eğitimler vermiş ve eğitmenler yetiştirmiştir, ayrıca Kuzey Kıbrıs'ta Sivil Savunma Teşkilatı'na eğitmen eğitimi vermiştir.
 • Yetiştirdiği eğitmenler hem TSSF'ye hem de PADI'ye kayıtlı olarak, tamamı Türkiye'de çeşitli bölgelerde sektör içerisinde profesyonel olarak yer almakta ve kendi işlerini yapmaktadırlar.
 • Su altına çeşitli dallarda sporcular kazandırmak ve Türkiye'de dalışa katkı sağlamak amacı ile Nereids Spor Kulübü Derneğini kurmuş olup, dernek çatısı altında çalışmalarına devam etmektedir.
 • Bir çok lise, üniversite ve özel seminerlerin yanısıra radyo, TV programları, sosyal medya ve yazılı basında su altının tanınması, su altı arkeolojisi, su altı yapısı ve canlıları ile ilgili sunumlarıyla su altının tanınması ve farkındalık yaratılması için aktif çalışmalarda bulunmaktadır.
 • 2005 senesinde EFR - Tıbbi ilk yardım, çocuk ve bebek ilk yardımı ve AED kullanımı eğitmenliği eğitimleri alarak EFR - Tıbbi ilk yardım konusunda bilinçlendirme ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir.
 • Halen ülkemizde aktif olan tek kadın Eğitmen eğitmeni olarak sektörde ilerlemek isteyen tüm kadınlara kucak açar, Türkiye'de kadın dalış profesyonellerinin artmasına yönelik çalışmalar yapar.
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et