Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:

Nereids Dalış Merkezi tarafından Marmaris Belediyesi’nin katkılarıyla, 19 – 20 – 21 Temmuz 2019 tarihlerinde Marmaris’te Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan Dalsın Kızlar etkinliğinin amacı; kadınların su altı yaşamının renkli dünyasını keşfetmelerine imkan sağlamak, su altının özgürlüğü ve dinginliği ile onları tanıştırmaktır.

“20 Temmuz Dünya Kadınlar Dalış Günü“ kapsamında organize edilen Dalsın Kızlar etkinliğiyle, daha önce birçok nedenden ötürü hiç dalış yapmamış kadınları su altıyla ve daha önce dalış tecrübesi olan dalgıç kadınlarla tanıştırmayı hedeflerken, sertifikalı dalgıçlar ile de su altını temizleyerek; havada soluduğumuz oksijenin %70‘nin üretildiği su altındaki canlılığa büyük tehdit oluşturan plastik ve kimyasal atıklarla ilgili kamu oyunun dikkatini çekerek farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır.

Kadınların iş hayatında, tüm sektörlerde ve tüm düzeylerde daha fazla yer almalarının, ekonomik getirinin yanı sıra sosyal adalet, refah ve istikrarı da beraberinde getireceğine inanıyoruz. Kadınların dalış sektöründe de yer alarak, sektöre yön verecek ve su altı yaşamının korunmasına öncülük edecek politikaların üretilmesinde söz sahibi olmalarını önemsiyoruz. Bu sebeple, Türkiye’nin birçok yerinden katılacak kadınlarla gerçekleştireceğimiz Dalsın Kızlar etkinliğiyle Türkiye’de kadın dalgıç ve eğitmen sayılarının arttırılmasına öncülük etmek hedeflenmektedir.
www.padi.com/women