Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
 • Tüplü Dalış (Scuba Dalışı) Nedir?

  Günlük hayatımızda soluduğumuz havanın basınca dayanıklı çelik veya alimünyum tüplere doldurularak sualtında solunması ile bir müddet gezinti yapılmasıdır.

  Tüpteki basıncın azaldığının göstergeden görülmesi ile yüzeye geri dönülür.

 • Yorucu Mudur?

  Tüplü dalış, normal koşullarda yapıldığında zannedildiği gibi zorlu, yorucu ve çok fazla güç gerektiren bir spor değildir.

  Aslen tüplü dalış, sivil olarak yapıldığında bir sualtı rekreasyon aktivitesidir.

 • Kimler Yapabilir?

  15 yaşından büyük, günlük hayatında sağlık sorunu olmayan herkes tüplü dalış yapabilir. Lütfen sayfamızdaki sağlık bildirim formlarını doldurunuz.

 • Tanıtım Dalışı (DSD)?

  Sualtında maksimum 5 metreye kadar olan derinlikte, sualtı canlıları ve doğasını tanımak ve dalış ekipmanlarını kullanma pratiği etmek için yapılan dalıştır. Bir eğitmen veya eğitmen gözetimindeki tanıtım dalışı uzmanı bir dalış lideri tarafından birebir yaptırılabilir.

 • Kullanılan Ekipmanlar Ağır Mıdır?

  Ekipmanlar giyilerek eğitmenler yardımı ile suya girilir. Suda ekipman taşınması gerekmediğinden herhangi bir ağırlık hissedilmez.

 • Deneme Dalışını Seversem Ne Yapmalıyım?

  Eğer dalsın kızlar organizasyonuna katılarak, sualtı ile tanışıp sevdiyseniz, Ankara ve İstanbul'da bulunan dalış merkezlerimizden birine başvurarak ilerleyen aşamalarınızı öğrenebilir ve size özel koşullardan faydalanabilirsiniz.

  Dalsın Kızlar projesi, süreklilik amacı ile yapılmış bir çalışmadır. 2019 Dalsın Kızlar'da dalışa başlayıp, 2020'de ki Dalsın Kızlar'a kadar, dalışa başlayıp sürdüren kişiler; Nereids Dalış Merkezleri ve Sualtı Spor Kulübü bünyesinde sürekli olarak desteklenecektir.

 • Kızlar Takımının Bir Parçası Olmak?

  Dalsın kızlar, sadece sizlere sualtını tanıtmayı amaçlamaz, aynı zamanda dalışlarınızı ilerletmeniz için de imkanlar tanır. Nereids Bünyesinde en alt seviyeden en üst eğitmen seviyelerine kadar ulaşma imkanına sahip olursunuz.

  İlk başta kızlar takımının parçası olarak sonraki yıllarda yapılacak dalsın kızlar organizasyonunda görev alabilir, brövelerinizi alarak ilerlerseniz dalsın kızlar da sizler de ilk defa sualtı ile tanIşacak olan kızlara ön ayak olabilirsiniz.

 • Nereids Ne Demek?

  Yaşlı denizci Nereus ve Oceanid Doris’in 50 kızı, su altı perileri Nereidler, denizin dibindeki gümüş magaralarında yaşar, Triton’la beraber eğlenir ve çoğu zaman Poseidon’a eşlik ederler. Suyun üstünde ve altında herkesin yardımına koşar, Zeus’tan kaçan Europa’ya Girit’e kadar eşlik eder, en tehlikeli geçitlerde denizcilere yardım ederler. Kıyıda dinlenir ve gene su altına inerler. Saçlarını ay ışığında kuruturlar. Nereidler hep cift gezerler. En bilinenleri Thetis ve Amphitrite’dir. Iliada’da Thetis’in Patroclus’un ölümünden once Achilles’ten merhamet dilemesi sırasında bütün Nereidlerin toplanıp geldikleri söylenir.

  Klasik sanatta çoğu zaman değişik deniz canlılarına binerken (yunus, deniz canavarları, hippokampi) resmedilirler.

  Antik sanatta çoğunlukla siyah figürlü Yunan vazolarında, Achilles’in ölüm yatağının etrafında yas elbiseleriyle resmedilirler. Daha sonraki sanat akımlarında da deniz canlıları ile resmedilirler.

 • Gaye Dülger Kimdir?

  Gaye Dülger

  Nereids Dalış Merkezleri kurucu ve baş eğitmenidir. 1995 senesinden itibaren dalış sektörü içerisinde profesyonel olarak çalışmış, bir çok dalıcı ve dalış lideri yetiştirmiş, 2008 senesinden itibaren, dalış eğitmeni ve dalış eğitmen eğitmenlerini yetiştirmiştir. Hala aktif olarak merkezimiz bünyesinde dalışlara katılarak, dalıcı ve dalış eğitmeni yetiştirmeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra sualtının korunması ve Türkiye sualtının dünyada tanınması ile ilgili projelere ve çalışmalara devam etmektedir.

  "Dalış eğitmenliğine başlamaktaki birincil amacım, benimle birlikte sualtına giren kişileri, güvenlik koşullarında esneklik göstermeden sualtından mutlu çıkarmaktır."

  "Bana göre tüplü dalış keyif harcinde hiçbir sebeple yapılmamalı. Sonraki hedefim ise, aynı misyonu üstlenmek isteyen arkadaşlarım ile yolu paylaşmaktır."

  "Ben Türkiye’deki dalış sektörünün, bir gün dünyada ki ile aynı duruma gelebileceğine inanıyor ve yetiştirdiğim dalış profesyonellerinin tamamına güveniyorum..."

  Şekilde düşünen hocamızın düşüncelerine katılıyor, her zaman çalışmalarında yanında yer almaktan gurur duyuyoruz.

 • Katılım İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

  Sayfamızda bulunan Başvuru Formu'na girip, formu doldurunuz, sayfa sizi ürün satın almaya gönderecektir. Organizasyon bedeli 270₺'dir. Dalış, fotoğraf, sertifika, kaledeki akşam organizasyonu ve pazar kahvaltınız fiyat içerisindedir. Fiyata KDV dahildir.

 • 2020 Dalsın Kızlar

  2020 Dalsın Kızlar projesinin başvuruları için, sosyal medya hesaplarımızı ve internet sitemizi takip edebilirsiniz.