Bizi Takip Edin!
Dil Seçimi:
 • Deneme Dalışını Seversem Ne yapmalıyım?

  Eğer "Dalsın Kızlar 2020" projemiz kapsamındaki etkinliklere katılarak, su altı ile tanışıp sevdiyseniz, Ankara ve İstanbul'da bulunan Nereids Dalış merkezlerimizden birine başvurarak (www.nereidsdalismerkezi.com) ilerleyen aşamalarınızı öğrenebilir ve size özel koşullardan faydalanabilirsiniz.

  "Dalsın Kızlar" projesi, süreklilik amacı ile yapılmış bir çalışmadır. Dalsın Kızlar 2020'de dalışa başlayıp, 2021'de gerçekleştirilecek "Dalsın Kızlar 2021" projesine kadar dalışa başlayıp sürdüren kadınlarımız Nereids Dalış merkezleri ve Sualtı Spor Kulübü bünyesinde sürekli olarak desteklenecektir.

 • Yorucu Mudur?

  Tüplü dalış, normal koşullarda yapıldığında zannedildiği gibi zorlu, yorucu ve çok fazla güç gerektiren bir spor değildir.

  Aslen tüplü dalış, sivil olarak yapıldığında bir sualtı rekreasyon aktivitesidir.

 • Kimler Yapabilir?

  15 yaşından büyük, günlük hayatında sağlık sorunu olmayan herkes tüplü dalış yapabilir. Lütfen sayfamızdaki sağlık bildirim formlarını doldurunuz.

 • Tanıtım Dalışı (DSD)?

  Sualtında maksimum 5 metreye kadar olan derinlikte, sualtı canlıları ve doğasını tanımak ve dalış ekipmanlarını kullanma pratiği etmek için yapılan dalıştır. Bir eğitmen veya eğitmen gözetimindeki tanıtım dalışı uzmanı bir dalış lideri tarafından birebir yaptırılabilir.

 • Kullanılan Ekipmanlar Ağır Mıdır?

  Ekipmanlar giyilerek eğitmenler yardımı ile suya girilir. Suda ekipman taşınması gerekmediğinden herhangi bir ağırlık hissedilmez.

 • “Dalsın Kızlar” Takımının Bir Parçası Olmak...

  “Dalsın Kızlar” Takımının Bir Parçası Olmak

  “Dalsın Kızlar” sadece sizlere su altını tanıtmayı amaçlamaz, aynı zamanda dalışlarınızı ilerletmeniz için de imkanlar tanır. Nereids Dalış Merkezleri bünyesinde en alt seviyeden en üst eğitmen seviyelerine kadar ulaşma imkanına sahip olursunuz.

  İlk başta “Dalsın Kızlar” takımının parçası olarak sonraki yıllarda yapılacak “Dalsın Kızlar” projemiz için yürütülecek organizasyonda görev alabilir, brövelerinizi alarak ilerlerseniz “Dalsın Kızlar” da sizler de ilk defa su altı ile tanışacak olan kadınlara ön ayak olabilirsiniz.

  15 yaş üzerindeysiniz, sizi de kendi kahramanınız olmaya davet ediyoruz!

 • Nereids Dalış Merkezini Tanımak İster misiniz?

  Nereids Dalış Merkezi ilk olarak 27 Nisan 2008 tarihinde Kaş’ta kuruldu. Hemen ertesi sene ilk merkezimiz Ankara’daki yerine Gazi Osman Paşa’ya geldi, 27 Nisan 2018’de ise Ankara Çayyolu’ndaki kompleksine taşındı. 16 Nisan 2019 tarihinden itibaren İstanbul Mecidiyeköy’de şubemiz faaliyetine başlamış olup, üçüncü olarak Nisan 2020’de Fethiye’de şubemizin açılması yönünde çalışmalar devam etmektedir. Nereids Dalış Merkezi TSSF/CMAS ve PADI standartlarını özümsemiş ve kurumsal çatı altında buluşturmuş tek dalış merkezidir. Halen Gaye Dülger hocanın önderliğinde her iki merkezde dalıcı, dalış lideri ve eğitmen yetiştirmeye devam etmektedir.

  Nereids Dalış Merkezi ve şubelerinde TSSF/CMAS ve PADI kapsamında dalıcı uzmanlık eğitimleri, profesyonellere ve eğitmenlere yönelik dalışta profesyonellik eğitimleri, engelli dalıcı-dalış eğitimleri ve çok önemsediğimiz Acil Durumda ilk yardım eğitimleri ve eğitmen eğitimleri verilmektedir.
  www.nereidsdalismerkezi.com

  NEREIDS DALIŞ MERKEZLERİ VE SPOR KULÜBÜ MİSYONU-
  İyi Eğitim-Güvenli Dalış-Eğlence- Temiz Çevre

 • Nereids Ne Demek?

  Yaşlı denizci Nereus ve Oceanid Doris’in 50 kızı, su altı perileri Nereidler, denizin dibindeki gümüş magaralarında yaşar, Triton’la beraber eğlenir ve çoğu zaman Poseidon’a eşlik ederler. Suyun üstünde ve altında herkesin yardımına koşar, Zeus’tan kaçan Europa’ya Girit’e kadar eşlik eder, en tehlikeli geçitlerde denizcilere yardım ederler. Kıyıda dinlenir ve gene su altına inerler. Saçlarını ay ışığında kuruturlar. Nereidler hep cift gezerler. En bilinenleri Thetis ve Amphitrite’dir. Iliada’da Thetis’in Patroclus’un ölümünden once Achilles’ten merhamet dilemesi sırasında bütün Nereidlerin toplanıp geldikleri söylenir.

  Klasik sanatta çoğu zaman değişik deniz canlılarına binerken (yunus, deniz canavarları, hippokampi) resmedilirler.

  Antik sanatta çoğunlukla siyah figürlü Yunan vazolarında, Achilles’in ölüm yatağının etrafında yas elbiseleriyle resmedilirler. Daha sonraki sanat akımlarında da deniz canlıları ile resmedilirler.

 • Katılım İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

  Sayfamızda bulunan Başvuru Formu'na girip, formu doldurunuz, başvuru koşullarına uygunuğunuzu onaylayınız, sayfa sizi ürün satın almaya gönderecektir. Organizasyon bedeli 300₺'dir. Dalış, fotoğraf ve video çekimleri, sertifika töreni, akşam organizasyonu ve pazar kahvaltınız fiyat içerisindedir. Fiyata KDV dahildir.

 • 2021 Dalsın Kızlar

  2021 Dalsın Kızlar projesinin başvuruları için, sosyal medya hesaplarımızı ve internet sitemizi takip edebilirsiniz.

 • CMAS ve TSSF Kimdir?

  Ülkelere göre farklılık gösterebilecek olan su altı etkinliklerin tamamı ülkenin kendi federasyonu tarafından denetlenir ve yürütülür. Ancak, bütün ülkelerin su altı federasyonları CMAS (Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu)’a bağlıdır.

  CMAS, tüm dünyada geçerli olacak uluslararası bir su altı disiplini belirlemek amacıyla 1959 yılında Monaco’da kurulmuştur. Kurucuları arasında, tüm dünyanın yakından tanıdığı Fransız okyanus uzmanı ve deniz subayı Jacques Cousteau da bulunmaktadır. Türkiye'deki bütün sualtı aktiviteleri, TSSF (Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu) tarafından yönetilir. TSSF eğitim esasları CMAS kurallarını temel alarak, TSSF tarafından sınıflanır ve düzenlenir.

 • PADI Sistemi Nedir?

  Profesyonel Dalış Eğitmenleri Birliği (PADI) dünyanın lider tüplü dalış eğitim organizasyonudur. İlk adımlarını 1966 yılında İllinois, ABD’de atmıştır. Dünyanın çeşitli yerlerinde bir çok dilde yaygın eğitim sistemleri ile 6.600 kayıtlı dalış merkezi ve 137.000 kayıtlı dalgıcı bulunmakta olup, 27.000.000 sertifika üretmiştir. PADI sistemi sürekli kendini yenileyen güvenlik, çevre ve müşteri memnuniyeti konularında yüksek standartları benimsemiş bir sistemdir."Öğrenci merkezli eğitim" felsefesiyle yola çıkan PADI, servis merkezleri ve dağıtım noktalarıyla, uluslararası alanda faaliyet göstermektedir. PADI’nin birçok uluslararası merkezi bulunmakta, bunlardan üç tanesi (PADI Avrupa, PADI International Ltd ve PADI Nordic) Avrupa Standartları tarafından doğrudan etkilenen 30 ülkeyi kapsamaktadır.

 • PROJECT AWARE Nedir?

  PADI yeryüzündeki tüm okyanusların korunmasına yönelik olarak 1989 yılında PROJECT AWARE insiyatifinin kurucusu olmuştur. Bugün PROJECT AWARE kar amacı gütmeyen ayrı bir organizasyon ve global bir hareket olarak yarattığı kaynaklarla kendi misyonunu hayata geçirmektedir.

 • Etkinlik Oteli Var mıdır?

  Tüm katılımcıların kaynaşmaları, su altı kız kardeşliği duygusunu pekiştirmeleri ve birlikte daha keyifli vakit geçirebilmeleri için etkinlik otellerimizde bir arada kalmalarını tavsiye ediyoruz. Bu heyecanlı deneyimi sevdikleriniz ile paylaşmak isterseniz(ve/veya farklı otel ve gün seçenekleri için) acenta yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Kabul Et